Zabiegi

Każdy z nas, nie raz zachwycał się przepięknym widokiem białych i zdrowych zębów amerykańskich aktorek i aktorów.

W Stanach Zjednoczonych do zębów przywiązuje się ogromną uwagę. Większość Amerykanów, piękne i białe zęby uważa za wyznacznik pewnego statusu majątkowego. Tylko ludzi zamożnych stać przecież na drogie usługi stomatologiczne oraz posiadają czas, aby dbać o swoje zęby. Wiele osób postanawia nawet wziąć kredyt i zainwestować te pieniądze w estetyczną korektę uśmiechu. Estetyczna korekta uśmiechu staje się coraz popularniejsza również w Polsce. Usługi te nie należą jednak do najtańszych. Stomatologia estetyczna jest niestety strasznie droga. Korekta zgryzu lub wyrównanie naszych zębów może kosztować nas nawet kilka tysięcy złotych. Większość z nas wstydzi się jednak założyć aparat ortodontyczny. Na szczęście obecnie istnieją o wiele lepsze sposoby.
Mowa tutaj o specjalnym, niewidzialnym aparacie na zęby. Jest to rodzaj aparatu zdejmowanego. Czasami specjaliści wykonują oddzielne odlewy na noc oraz na dzień. Oczywiście w ciągu dnia powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać z aparatem na zębach. Aparat ten jest całkowicie niewidoczny i nie będziemy musiały się go wstydzić. Niestety, ale jego noszenie, zwłaszcza na początku może nie być dla nas zbyt komfortowe. Do tego należy go zdejmować przy każdym posiłku, co może być trudne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy zostaniemy zaproszeni do restauracji. Na szczęście możemy bardzo łatwo go zdjąć w łazience i schować do specjalnego pojemniczka. Niektórzy narzekają również, że aparat może delikatnie zmienić nasz głos i zaczniemy seplenić. W przypadku ważnych spotkać w pracy, możemy zdjąć nasz aparat, jeśli uważamy, że mógłby przeszkodzić nam w spotkaniu.
Terapia za pomocą niewidzialnego aparatu trwa zazwyczaj około sześciu miesięcy. Na początku wybieramy się do gabinetu stomatologii estetycznej, gdzie specjalista oceni, czy za pomocą tego rodzaju aparatu będziemy w stanie uzyskać prawidłową korektę nasze zgryzu oraz wyrównać wszystkie zęby. W przypadku, kiedy lekarz wyrazi zgodę, zostaną stworzone specjalne odlewy kształtu naszych zębów. Posłużą one nie tylko do stworzenia idealnego dla nas aparatu, ale również będą na bieżąco pokazywać nam efekty noszenia niewidzialnego aparatu. Gotowy aparat będziemy nosili przez kilka następnych tygodni. Następnie będziemy musieli pokazać się znów w gabinecie stomatologicznych, aby lekarz mógł ocenić postępy w prostowaniu naszych zębów. Zostaną również zrobione nowy odlewy oraz aparat. Noszenie coraz to nowych aparatów jest niezwykle ważne, gdyż w ten sposób uzyskamy najlepsze efekty.

Każdy nowy aparat będzie coraz lepiej przystosowywał się do naszych zębów, dzięki czemu o wiele szybciej oraz dokładniej otrzymamy zadowalające nas efekty. Estetyczna korekta uśmiechu nie zajmuje się tylko i wyłącznie prostowaniem naszych zębów. W ofercie gabinetów istnieją również inne, popularne na naszym polskim rynku usługi takie jak wybielanie i oczyszczanie zębów, czy wymiana wypełnień.

W wykonaniu niektórych zabiegów współpracujemy z zaprzyjaźnioną kliniką. Lista zabiegów u naszego partnera www.stomatologiadziecieca.com:

  • fluoryzacja
  • lapisowanie
  • ortodoncja dziecięca